Manifest těla – Letní opojení jógou a tancem

Intenzivní čtyřdenní pohybová dílna. Propojuje jógu a tanec, mužský a ženský přístup, respekt vůči řádu a osvobozenou tvořivost, české a slovenské kruhy příznivců vědomého pohybu. Buduje tak otevřenost vůči “neznámému”, ochotu objevovat, experimentovat, proměňovat a připravenost jít s kruhem – v každé chvíli – v okamžicích souznění i nepohody.

Tanec prohlubuje i proměňuje vztah k tělu – nejen fyzickému.
Upevňuje kořeny, celkovou stabilitu, integritu a připravenosti vyjadřovat se skrze pohyb a také tím vším procházet.
Budeme kultivovat své umění projevovat se skrze tanec, pozorovat ho a důvěřovat cestám, kterými nás vede – a že je to mnohdy nečekaně široký záběr. Nakolik jsou cesty tance klikaté, vedou nás k prožitku své vlastní podstaty, která je přirozeností těla – k prožitku sjednocení a otevřenosti, klidu a živosti, tvořivosti a spočinutí v přítomnosti, laskavosti a soucítění k sobě a světu.
To jsou naše zdroje, které můžeme objevovat a kdykoliv se k nim vracet, když potřebujeme. Jsou to zdroje, jejichž sílu a vydatnost objevujeme nejčastěji postupně, jak se vrství naše schopnosti, dovednosti, zkušenosti, jak dospíváme, zrajeme, či dokonce záříme, jak procházíme svými letokruhy….

Workshop Raducy a Jayanandy nevznikl náhodou. Zrodil se z poznaní, že jóga a tanec přinášejí větší lásku k životu, vědomý pohyb, dech  a dokonalé uvolnění.  Lektoři vnášejí do workshopu své dlouholeté zkušenosti  a zároveň svou vlastní osobní esenci.  Krásná spolupráce dvou otevřených  a inspirativních osobností a zároveň spojení dvou nadčasových metod – tance a jógy. V nich budeme poznávat svůj potenciál i limity, extázi i uvolnení, nečinnost i vědomou práci s tělem.

Tanec a Raduca

Vědomý tanec  je pohybovou meditací, extatickým tancem, praktikou osobního rozvoje i spirituální cestou. Je to příležitost znovuobjevit sebe samého v pohybu a osvovodit tanečníka, který se skrývá v každém z nás, bez ohledu na náš vzhled, postavu, věk, omezení, či zkušenosti.  Základem je vědomý svobodný pohyb vycházející z přítomného prožitku uzemněného a sjednoceného těla. Tanec 5 rytmů a Open floor jsou dvě metody vědomého tance,  s kterými Raduca pracuje.
Více o lektorce a její praxi www.raduca.cz

Jayananda a Tradiční tantra jóga

Jógová praxe nás prostřednictvím asán, dýchacích cvičení a meditace zavede hluboko do vnitřního prostoru, který budeme jemně prozkoumávat a kultivovat. Zároveň budeme ohleduplně rozvíjet svou schopnost uvolnit se na úrovni těla a duše do jakékoliv prožitku či situace, jenž nás na cestě potká. Praktikovat budeme sestavu TriDosha balancing z tradiční tantrické školy Kaula, která propojuje tělesné aspekty jógových pozic s moudrostí těla na buněčné úrovni a tím transformuje “cvičení” v hlubokou sebeléčivou zkušenost. Zároveň láskyplně rozpouští a otevírá ochranné štíty našeho těla, jenž jsme si vybudovali pro svou ochranu během dětství a dospívání, ale dnes nám již většinou jen brání svobodně a extaticky prožívat přítomnost.

Praktické informace

Datum a místo konání:

18. – 21. červenec 2019
Centrum Živá Voda,
Kohoutov 143 (u Trutnova)
Mapa a popis cesty zde. 
Začíname večeří v 18,00, začátek workshopu: 19,30  hod, končíme obědem okolo 16,00 hod.

Cena:

4.100 Kč / 160 EUR, do 30.4
a také pro studenty a maminky na mateřské dovolené

4.300 Kč / 170 EUR, do 31.5

4.500 Kč / 180 EUR, do 30.6

4.700 Kč / 190 EUR, od 1.7.

Ubytování a strava:

650 Kč /  26 EUR – ubytování a strava
Ubytování je ve 2 – 6 lůžkových pokojích.
Stravování je formou vegetariánské plné penze.

Registrace

Po vyplnění formuláře vám obratem vám zašleme informace o platbě.
Registrací souhlasíte se smluvními podmínkami.

REGISTRACE ZDE

Kontakt

Pokud máte dotazy, kontaktujte Janu na tel: 724 247 001 nebo Angelinu na tel: 602 702 504