JARNÍ POBYT V TANTRA MELA 2024
(s možností absolvovat Yoga Aliance® certfikovaný výcvik RYT 200 hod pro učitele tradiční tantra jógy)

Kde: Thajsko

Kdy:  s účastí českého delegáta v termínu

 • 1.1.-21.1. 2024
 • 1.2.-21.2. 2024
 • 1.3.-21.3. 2024
 • 1.4.-21.4. 2024
 • 1.5.-21.5. 2024
  • s možností za cenu ubytování a stravy (20 USD/den) prodloužit na čtyři týdny
Pojeďte se mnou na jaře na 3 či 4 týdny zažít zkušenost života v mezinárodním společenství lidí, kteří si zvolili tradiční tantrické učení Kaula (kašmírský šivaismus) za prostředek ke znovuobnovení rovnováhy v každodením  životě skrze praxi jógy, meditace, sdílení a společné podpory.
Tantra Mela (sanskrit. Tantrické shledání) je místo, kde lidé z celé planety mají možnost skrze praktické nástroje tradiční tantry, hluboce zakořeněné ve védské tradici, prohlubovat a kultivovat zdravý a přirozený vztah k sobě, k druhým i ke svému okolí.
Celostní systém tantrického učení, založený na znalostech rozvíjených praxí do integrující zkušenosti, osvobozuje naše tělo a duši od strachu a omezení způsobených podmiňováním. Učení je předáváno hlavně ústní tradicí, lekcemi a satsangy s naším učitelem Bhagavanem Acharyou Shanmukhou Anatha Natha. Praxe ásan, pranájámy, meditace a puji , masáží atd. jsou předávány malou komunitou senior studentů, jejíž součástí je mi ctí už mnoho let být.
Na jaře 2024 je možnost v Tantra Mela spočinout s českou skupinou, kterou rád osobně podpořím svojí přítomností a pomocí s komunikací se společenstvím ohledně ubytování a dalších praktických detailů. Zajistil jsem nám 2x týdně satsang se Shanmukhou překládaný do češtiny a zajímavou skupinovou slevou až do výše 10% z oficiciální ceny ášramu podle počtu účastníků. Na většinu programu je ale potřeba mít minimálně dostatečnou znalost angličtiny, protože při výuce praxe není pro překlad prostor.
Účast na jakékoliv části programu je dobrovolná. Je možné také projít kompletním programem prvních 3 týdnů, s naplněním povinného počtu hodin pro zájemce o certifikát RYT 200 hod. (Yoga Alliance) pro učitele tradiční tantra jógy.
Pojeďte prožít pár březnových týdnů do exotického místa, kde základ vztahů mezinárodního společenství tvoří starověké učení o úctě k životu a lidské bytosti, jako dokonalé manifestaci  záměru stvoření.

Program pro zájemce Yoga Aliance® certfikovaný výcvik RYT 200 hod pro učitele tradiční tantra jógy:

Během  třítýdenního studia budou účastníci intenzivní jógovou praxí a pečlivým studiem doplňovat a integrovat své stávající znalosti o józe ve všech jejich aspektech: – ásany (jógové polohy) – pránájáma (rozvíjení a kontrola dýchání) – dhyána (meditace) – jógové léčení (ájurvéda a siddha) Důležité místo v rámci výuky bude mít i tradiční tantrický systém Kaula (známý jako Kašmírský Šaivaism), který nám prozradí více o kořenech, historii a filosofii jógy. Jóga je nauka, nikoli sport nebo hra. Přináší integraci, obohacení a velkou vnitřní sílu. Adepti jógy jsou známí tím, že plně ovládají svůj život. Mistrovské ovládnutí pak přináší naplnění, které nás zbavuje závislosti na uznání z vnějšku.

Předpokladem pro absolvování výcviku je předešlá pravidelná jógová praxe alespoň v řádu měsíců.

Program je vedený v angličtině s částečným českým překladem, základni znalost angličtiny je tedy pro absolvovani výcviku nutná!!!

Struktura programu pro 200hr nebo 500hr Yoga Alliance® Tantra Yoga Teacher Training Course

 • Yoga Alliance® 200hr Registered Yoga Teacher™ qualification
 • Daily dosha balancing āsana practice
 • Twice weekly prāṇāyāmabandhas and vyāyāma (supportive practice) yoga classes
 • Daily Āyurvedic walking massage instruction and guided practice (receiving and giving) to prepare the body for āsana practice—45 minutes a day
 • Weekly evening puja/goddess worship (tantric mantrasmudrās, offering and meditation)
 • Twice weekly evening Sanskrit: kirtan/chanting with Sanskrit translation and introduction to Sanskrit language
 • Three lectures a week covering psychology and sociology for teachers to understand their students and also enhance their own personal growth in relevance to Tantra Yoga; spiritual cultures of the world; the modern understanding of tantra/yoga and the traditional tantric/yogic philosophy (Trika, kuṇḍalinī, Shaivism, Vaishnavism, etc.), lifestyle and ethics, āsana theory, anatomy and physiology, and teaching methodology
 • 3 weeks intensive study including 1 week practicum in the mornings (10 – 12 weeks for 500hr)

Cena:

Jednotlivec

 • 1080 USD – 200hr (3 týdny výcviku).
  • + 420 USD – ubytování a strava
   • Čtvrtý týden výcviku je možno přikoupit za 140 USD – ubytování a strava

Pár (může jít o 2 osoby, které jsou ochotny být ubytováni společně)

 • 885 USD – 200hr (3 týdny výcviku)/osoba
  • + 315 USD – ubytování a strava/osoba
   • Čtvrtý týden výcviku je možno přikoupit za 140 USD – ubytování a stravaCena zahrnuje ubytování v dvojlůžkových pokojích v ášramu s plnou penzí, kurzovné, služby českého delegáta – koordinace ubytování a stravování účastníků, komunikace s ášramem, pomoc v případě nesnází apod.

Cena nezahrnuje letenku (cca 800 USD), transport z a na letiště, cestovní pojištění, kapesné.

Storno podmínky:

 • Místo vám rezervujeme až po uhrazení nevratné zálohy ve výši 500 USD

Po dohodě s organizátory za sebe můžete při zrušení účasti sehnat náhradníka.

Jak se přihlásit:

Vyplňte prosím registrační formulář. Obratem vám zašleme informace o platbě.

Cesta:

Netroufáte-li si na samostatné plánování cesty, s letenkami a itinerářem jsou připraveny vám pomoci moje dlouholetá kamarádka a spolupracovnice Jana Uhliarová

Kontakt

Pokud máte dotazy, kontaktujte Janu na tel: 724 247 001 nebo Jayanandu na tel: 774 373 337