TANTRANSCENDENCE

Letní opojení jógou a tancem

tentokrát se zaměřením na umění rovnováhy

     Zveme vás na 5. ročník intenzivní dílny tance a jógy Tantranscendence – provázený Raducou a Jayanandou. Pro oba lektory učení tantry hodně znamená, i když každý k němu přistupuje jinak – pro Jayanandu je tradiční tantra kořenem jeho práce, Raduce ukázal tibetský tantrický buddhismus způsob, jak integrovat mysl do tance. Tvořivá spolupráce dvou otevřených, inspirativních a zkušených lektorů vás zve k intenzivnímu komplexnímu a celostnímu zážitku.
Pojďme si připomenout svou vlastní podstatu, která nám usnadňuje pochopení smyslu vlastní existence. V této jedinečné dílně můžeme vystavit svá těla celé kompletní paletě barev fyzické existence, zakusit plnost a šťavnatost manifestace božího záměru skrze svůj život.
     Východiskem tance a jógy je vědomý pohyb a jeho propojení s dechem. Společně se vydáme od statických ásan jógové praxe s hlubokou dynamikou vnitřního potenciálu ke svobodnému spontánnímu tanci vyjádřenému pestrými tvary a přelévajícími se rytmy s jasným uvědoměním si vlastního pevného středu – bodu vědomí.
     Oba přístupy přinášejí hluboké uvolnění v pohybu, otevření se prožitkům, které osvobozují, vyživují a osvěžují, a vedou tedy k setkání se sebou na hlubší úrovni, ke spojení se zdrojem a k významnému obohacení běžného života.

Téma letošní dílny – umění rovnováhy.

     O dnešní době se dá bez uzardění hamletovsky říci, že „vymknuta z kloubu šílí“. Ti z nás, kteří dají více na zdravý úsudek a selský rozum, než na televizní a novinové katastrofické zprávy, si stále více uvědomují, že naše civilizace se vychýlila daleko z udržitelného středu. Zaměření na neustále rostoucí profit, ať už finanční, energetický či emocionální, nás dovedlo až do míst, kde si přestáváme vědět rady a s překvapením a otevřenými ústy sledujeme, jak pomalu mizí kdysi samozřejmé svobody.
     Budeme si všímat, kam nás omezení zvnějšku posunuly, jak jsme tvární a flexibilní, jak ovládáme umění vrátit se do svého středu a být za daných okolností v rovnováze, kterou pak postupně můžeme začít materializovat ve svém okolí.

Tanec a Raduca

Pozvání do tance je pozváním do svobodného vědomého pohybu, který nás přirozeně vrací do těla, a tak zpřítomňuje, oživuje a posiluje důvěru ve své vlastní zdroje a smysl života vůbec. Je to velmi přirozený proces, v němž rozvíjíme svou vrozenou danost být v pohybu a napojit svůj jedinečný tanec na tanec vesmíru.

Raduca provází svobodným vědomým tancem už více než dvě desítky let. Zdrojem jejího přístupu jsou školy Open Floor a 5Rhythms, stejně jako jóga a meditace.
Více na www.raduca.cz

Jóga a Jayananda

Jógová praxe nás prostřednictvím asán, dýchacích cvičení a meditace zavede hluboko do vnitřního prostoru, který budeme jemně prozkoumávat a kultivovat. Zároveň budeme ohleduplně rozvíjet svou schopnost uvolnit se na úrovni těla a duše do jakékoliv prožitku či situace, jenž nás na cestě potká.

Praktikovat budeme sestavu TriDosha balancing z tradiční tantrické školy Kaula, která propojuje tělesné aspekty jógových pozic s moudrostí těla na buněčné úrovni a tím transformuje “cvičení” v hlubokou sebeléčivou zkušenost. Zároveň láskyplně rozpouští a otevírá ochranné štíty našeho těla, jenž jsme si vybudovali pro svou ochranu během dětství a dospívání, ale dnes nám již většinou jen brání svobodně a extaticky prožívat přítomnost.

Praktické informace

Termín : 14 – 17.7. 2022

Místo : Centrum Živá Voda, Kohoutov 143 (u Trutnova)

Začínáme ve čtvrtek večeří v 18 hod, program začíná v 19,30. Končíme v neděli do 16 hod.

Ceny :

4.100 Kč / 160 EUR, do 30.4 a také pro studenty a maminky na mateřské dovolené
4.300 Kč / 170 EUR, do 31.5
4.500 Kč / 180 EUR, do 30.6
4.700 Kč / 190 EUR, od 1.7

Ubytování a strava :

Ubytování je zajištěno ve 3 – 6 lůžkových pokojích, na matracích v meditárně nebo ve stanu na zahradě.

830 Kč / 35 EUR / den – postel v pokoji
700 Kč / 30 EUR / den – matrace v meditárně, stan na zahradě
50 Kč / 2 EUR – povlečení
Stravování je formou vegetariánské plné penze.

Registrace

Po vyplnění formuláře vám obratem vám zašleme informace o platbě.
Registrací souhlasíte se smluvními podmínkami.

REGISTRACE ZDE

Kontakt

Pokud máte dotazy, kontaktujte Janu na tel: 724 247 001 nebo Jayanandu na tel: 774 373 337