TANTRANSCENDENCE

Letní opojení jógou a tancem.

     Zveme vás na 7. ročník intenzivní dílny tance a jógy Tantranscendence – provázený Raducou a Jayanandou. Pro oba lektory učení tantry hodně znamená, i když každý k němu přistupuje jinak – pro Jayanandu je tradiční tantra kořenem jeho práce, Raduce ukázal tibetský tantrický buddhismus způsob, jak integrovat mysl do tance. Tvořivá spolupráce dvou otevřených, inspirativních a zkušených lektorů vás zve k intenzivnímu komplexnímu a celostnímu zážitku.
Pojďme si připomenout svou vlastní podstatu, která nám usnadňuje pochopení smyslu vlastní existence. V této jedinečné dílně můžeme vystavit svá těla celé kompletní paletě barev fyzické existence, zakusit plnost a šťavnatost manifestace božího záměru skrze svůj život.
     Východiskem tance a jógy je vědomý pohyb a jeho propojení s dechem. Společně se vydáme od statických ásan jógové praxe s hlubokou dynamikou vnitřního potenciálu ke svobodnému spontánnímu tanci vyjádřenému pestrými tvary a přelévajícími se rytmy s jasným uvědoměním si vlastního pevného středu – bodu vědomí.
     Oba přístupy přinášejí hluboké uvolnění v pohybu, otevření se prožitkům, které osvobozují, vyživují a osvěžují, a vedou tedy k setkání se sebou na hlubší úrovni, ke spojení se zdrojem a k významnému obohacení běžného života.

Téma letošní dílny 

Božská přirozenost

Náročná doba nás nutí strhávat masky hezky jednu po druhé. Kam nás tento proces asi vede? Nejspíš nás formuje do míst naší přirozenosti, spontánnosti i divokosti, k naslouchání intuici a instinktům. Přispívá k osvobozování od nánosů, které jsme za různých okolnosti převzali a zvnitřnili. Spontánnost či intuice nejsou jediným zdrojem naší proměny – je jím zároveň esence lidskosti, prociťovaná a projevovaná ve kvalitách láskyplnosti, klidu, vyrovnanosti, soucitu či radosti, kterými je naplněno očištěné srdce. Tyto kvality vytvářejí úplně jinou atmosféru společenství. Umíme si to vůbec představit, máme odvahu jimi naplňovat své vztahy? Tyto otázky si budeme letos klást a hledat odpovědi v pohybu a moudrosti těla, abychom podpořili vizi společenské proměny.

Tanec a Raduca

Pozvání do tance je pozváním do svobodného vědomého pohybu, který nás přirozeně vrací do těla, a tak zpřítomňuje, oživuje a posiluje důvěru ve své vlastní zdroje a smysl života vůbec. Je to velmi přirozený proces, v němž rozvíjíme svou vrozenou danost být v pohybu a napojit svůj jedinečný tanec na tanec vesmíru.

Raduca provází svobodným vědomým tancem už více než dvě desítky let. Zdrojem jejího přístupu jsou školy Open Floor a 5Rhythms, stejně jako jóga a meditace.
Více na www.raduca.cz

Jóga a Jayananda

Jógová praxe nás prostřednictvím asán, dýchacích cvičení a meditace zavede hluboko do vnitřního prostoru, který budeme jemně prozkoumávat a kultivovat. Zároveň budeme ohleduplně rozvíjet svou schopnost uvolnit se na úrovni těla a duše do jakékoliv prožitku či situace, jenž nás na cestě potká.

Praktikovat budeme sestavu TriDosha balancing z tradiční tantrické školy Kaula, která propojuje tělesné aspekty jógových pozic s moudrostí těla na buněčné úrovni a tím transformuje “cvičení” v hlubokou sebeléčivou zkušenost. Zároveň láskyplně rozpouští a otevírá ochranné štíty našeho těla, jenž jsme si vybudovali pro svou ochranu během dětství a dospívání, ale dnes nám již většinou jen brání svobodně a extaticky prožívat přítomnost.

Praktické informace

Termín : 13 – 16.7. 2023

Místo : Centrum Živá Voda, Kohoutov 143 (u Trutnova)

Začínáme ve čtvrtek večeří v 18 hod, program začíná v 19,30. Končíme v neděli do 16 hod.

Ceny :

4.600 Kč / 200 EUR, do 30.4 a také pro studenty, seniory nad 60 let a maminky na mateřské dovolené
4.850 Kč / 211 EUR, do 31.5
5.100 Kč / 222 EUR, do 30.6
5.350 Kč / 233 EUR, od 1.7

možnost individuálních slev

Ubytování a strava :

Ubytování je zajištěno ve 3 – 6 lůžkových pokojích, na matracích v meditárně nebo ve stanu na zahradě.

990 Kč / 43 EUR / den – postel v pokoji
890 Kč / 39 EUR / den – matrace v meditárně, vlastní stan na zahradě
60 Kč / 2,5 EUR – povlečení
Stravování je formou vegetariánské plné penze.

Registrace

Po vyplnění formuláře vám obratem vám zašleme informace o platbě.
Registrací souhlasíte se smluvními podmínkami.

Kontakt

Pokud máte dotazy, kontaktujte Janu na tel: 724 247 001 nebo Jayanandu na tel: 774 373 337