TANTRANSCENDENCE

Letní opojení jógou a tancem.

     Zveme vás na 8. ročník intenzivní dílny tance a jógy Tantranscendence – provázený Raducou a Jayanandou. Pro oba lektory učení tantry hodně znamená, i když každý k němu přistupuje jinak – pro Jayanandu je tradiční tantra kořenem jeho práce, Raduce ukázal tibetský tantrický buddhismus způsob, jak integrovat mysl do tance. Tvořivá spolupráce dvou otevřených, inspirativních a zkušených lektorů vás zve k intenzivnímu komplexnímu a celostnímu zážitku.
Pojďme si připomenout svou vlastní podstatu, která nám usnadňuje pochopení smyslu vlastní existence. V této jedinečné dílně můžeme vystavit svá těla celé kompletní paletě barev fyzické existence, zakusit plnost a šťavnatost manifestace božího záměru skrze svůj život.
     Východiskem tance a jógy je vědomý pohyb a jeho propojení s dechem. Společně se vydáme od statických ásan jógové praxe s hlubokou dynamikou vnitřního potenciálu ke svobodnému spontánnímu tanci vyjádřenému pestrými tvary a přelévajícími se rytmy s jasným uvědoměním si vlastního pevného středu – bodu vědomí.
     Oba přístupy přinášejí hluboké uvolnění v pohybu, otevření se prožitkům, které osvobozují, vyživují a osvěžují, a vedou tedy k setkání se sebou na hlubší úrovni, ke spojení se zdrojem a k významnému obohacení běžného života.

Téma letošní dílny 

Renesance vnitřních zdrojů

     Současná doba nás orientuje navenek, vzbuzuje iluzi, že vše dostaneme, resp. si můžeme koupit. Nakonec všichni zažijeme situaci, kterou bychom rádi efektivně řešili, řešení ovšem není ke koupi, vede či nutí k reflexi, co chceme, a kudy už svůj život – vzhledem ke zkušenostem – vést nechceme, jakými bludy jsme ovlivnili svůj život a je-li z této pasti vůbec cesta ven?

Každý, kdo pěstuje dlouhodoběji jógu, tanec či jiné seberozvojové aktivity, ví, že chce-li něco změnit ve svém životě, musí něco změnit v sobě….Když jen trváme na tom, co známe, většinou jen opakujeme své zkušenosti, modely,  způsoby života, které nás neuspokojují.

Co nás brzdí v nakročení do něčeho nového?…..Právě to nové, nejisté, neznámé….Odvykli jsme objevovat, žasnout, zkoumat….Vyrostli jsme se, zapomněli na dětský úžas, úsměv, plamínky vzrušení v očích….

Je čas se vrátit k sobě, do těla v jeho celistvosti a moudrosti, plné přítomnosti…..Tradiční tantra jóga je cestou, stejně jako tanec….Po dnu z toho už bolí svaly, klouby, srdce,….ale naše duše začíná ožívat, zachytila směr naší cesty a je připravena nás „resuscitovat“, uvolnit tělo, otevřít a procítit srdce, spojit se s duší…..a objevovat a obnovovat na mnoha úrovních.

Ve společnosti podobně naladěných lidí to jde skutečně snadněji. Jste zváni, udělejte krok novým směrech… jde o budoucnost nás všech.

Tanec a Raduca

Pozvání do tance je pozváním do svobodného vědomého pohybu, který nás přirozeně vrací do těla, a tak zpřítomňuje, oživuje a posiluje důvěru ve své vlastní zdroje a smysl života vůbec. Je to velmi přirozený proces, v němž rozvíjíme svou vrozenou danost být v pohybu a napojit svůj jedinečný tanec na tanec vesmíru.

Raduca provází svobodným vědomým tancem už více než dvě desítky let. Zdrojem jejího přístupu jsou školy Open Floor a 5Rhythms, stejně jako jóga a meditace.
Více na www.raduca.cz

Jóga a Jayananda

Jógová praxe nás prostřednictvím asán, dýchacích cvičení a meditace zavede hluboko do vnitřního prostoru, který budeme jemně prozkoumávat a kultivovat. Zároveň budeme ohleduplně rozvíjet svou schopnost uvolnit se na úrovni těla a duše do jakékoliv prožitku či situace, jenž nás na cestě potká.

Praktikovat budeme sestavu TriDosha balancing z tradiční tantrické školy Kaula, která propojuje tělesné aspekty jógových pozic s moudrostí těla na buněčné úrovni a tím transformuje “cvičení” v hlubokou sebeléčivou zkušenost. Zároveň láskyplně rozpouští a otevírá ochranné štíty našeho těla, jenž jsme si vybudovali pro svou ochranu během dětství a dospívání, ale dnes nám již většinou jen brání svobodně a extaticky prožívat přítomnost.

Praktické informace

Termín : 11 – 14.7. 2024

Místo : Centrum Živá Voda, Kohoutov 143 (u Trutnova)

Začínáme ve čtvrtek večeří v 18 hod, program začíná v 19,30. Končíme v neděli do 16 hod.

Ceny :

4.600 Kč / 200 EUR, do 30.4 a také pro studenty, seniory nad 60 let a maminky na mateřské dovolené
4.850 Kč / 211 EUR, do 31.5
5.100 Kč / 222 EUR, do 30.6
5.350 Kč / 233 EUR, od 1.7

možnost individuálních slev

Ubytování a strava :

Ubytování je zajištěno ve 3 – 6 lůžkových pokojích, na matracích v meditárně nebo ve stanu na zahradě.

1.240 Kč / 52 EUR / den – postel v pokoji
1.090 Kč / 45 EUR / den – matrace v meditárně, vlastní stan na zahradě
Stravování je formou vegetariánské plné penze.

Registrace

Po vyplnění formuláře vám obratem vám zašleme informace o platbě.
Registrací souhlasíte se smluvními podmínkami.

Kontakt

Pokud máte dotazy, kontaktujte Janu na tel: 724 247 001 nebo Jayanandu na tel: 774 373 337